МЕНЮ

Може зникнути єдина україномовна газета про Крим

27 грудня, 2018 - 10:53

Газета "Кримська світлиця" може припинити своє існування з нового року, повідомляє видавець газети ‒ "Національне газетно-журнальне видавництво". Причина ‒ видання має бути реформоване в межах процесу "роздержавлення" друкованих ЗМІ в Україні, проте для цього не вистачає рішення засновника газети ‒ Міністерства культури. Там, однак, запевняють, що доклали для реформування "максимум зусиль".

Про це повідомляє Крим.Реалії.

До кінця року в Україні має закінчитися реформування друкованих ЗМІ. Йдеться про реалізацію закону "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації". Якщо такі газети або журнали не змінять форму власності, їхні свідоцтва про державну реєстрацію стануть недійсними, тобто, простіше кажучи, такі видання припинять своє існування.

Процес ще називають "роздержавленням" друкованих ЗМІ в Україні, його мета ‒ вивести видання з-під тиску, під яким ті опинилися, отримуючи гроші з державного або комунального бюджетів. Закон ухвалили ще в 2016 році, проте станом на осінь 2018 року з 752 видань, що потрапляють під його дію, процес завершили тільки близько третини.

Станом на початок грудня, процес реформування в Україні завершили 336 друкованих ЗМІ та редакцій. Всього видань, які підпадають під дію закону, в Україні 752.