У НБУ повідомили, що переговори із МВФ поновляться вже за два тижні

Наступний етап переговорів щодо програми фінансування між Україною та Міжнародним валютним фондом відбудеться за два тижні у Вашингтоні під час Щорічних зборів країн-членів МВФ.

Про це журналістам повідомила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова в кулуарах Ukrainian Financial Forum 2019, повідомляє Liga.Фінанси.

“Думаю, до того моменту ми зможемо відточити формулювання меморандуму, що готується, і обговорити програму детально, оскільки у Вашингтоні будуть присутні всі ключові учасники переговорів”, – зазначила Рожкова.

Заступник голови НБУ підтвердила, що МВФ зберігає жорстку позицію щодо повернення націоналізованого ПриватБанку екс-власникам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову. Інші позиції нового меморандуму перегукуються з минулими домовленостями сторін.

“І ПриватБанк, і незалежність НБУ – ці речі звучали і в минулих меморандумах. Хочу підкреслити, що заява МВФ щодо витрат держави, пов’язаних із реструктуризованими або ліквідованими банками, стосується не тільки Приватбанку, але й інших великих банків-банкрутів, до власників яких у держави є великі питання”, – сказала Рожкова.

За її словами, в НБУ, як і в Кабміні, як і раніше сподіваються, що Україна зможе домовитися з Фондом до кінця цього року.