МЕНЮ

"Укрзалізниця" розробляє стратегію розвитку мультимодальних перевезень

27 травня, 2020 - 19:07

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) розробляє довгострокову стратегію розвитку мультимодальних перевезень.

Про це повідомив в.о. члена правління АТ "Укрзалізниця" Роман Веприцький під час робочої зустрічі з представниками вантажовласників України та керівництвом філії "Центр транспортного сервісу Ліски", передає пресслужба УЗ.

Вепринський зазначив, що ринок контейнерних перевезень в Україні демонструє позитивну динаміку зростання в середньому на 13-15% щороку. Відповідно, зростання контейнерних перевезень відбувається і на залізниці. Так, за перші чотири місяці 2020 року залізницею у складі контейнерних поїздів перевезено 90 тис. TEU, що більш ніж удвічі перевищує обсяги перевезень за аналогічний період 2019 року.

"Розвиток залізничних контейнерних перевезень в Україні має бути одним із головних напрямів "Укрзалізниці", проте він також не має бути хаотичним. Тому на сьогодні ми опрацьовуємо стратегію розвитку мультимодальних перевезень", - повідомив в.о. члена правління УЗ.

Він також додав, що стратегія має вирішити низку питань для подальшого динамічного розвитку контейнерних перевезень.

"Ринок мультимодальних перевезень має великий потенціал. Проте для подальшого його розвитку ми маємо вирішити питання, пов'язані з оновленням рухомого складу, будівництвом мережі інтермодальних терміналів та технічним оснащенням діючих терміналів. Це і є ключові напрями, над якими ми працюємо в стратегії розвитку", - зазначив Веприцький.

Він також додав, що до 2030 року перевезення контейнерів залізницею можуть сягнути 2,8 млн TEU.

"2,8 млн TEU вантажів - це оптимістичний сценарій, закладений у стратегії розвитку "Укрзалізниці" на 2019-2023 роки. Вважаю, що це цілком досяжні цифри", - проінформував Роман Веприцький.

Також пресслужбою повідомляється, що в 2019 році у складі контейнерних поїздів українською залізницею було перевезено понад 163,3 тис. TEU контейнерних вантажів, що на 71% більше, ніж у 2018 році.