МЕНЮ

На Вінниччину із зони ООС повернулася 59-та бригада – без втрат

27 травня, 2020 - 16:46

Після виконання завдань у зоні проведення бойових дій на місце постійної дислокації, у містечко Гайсин, повернулися військовослужбовці 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка. У складі операції Об’єднаних сил вони перебували з 1 вересня 2019 року. Несли службу на бойових позиціях у районі населених пунктів Бахмут, Світлодарськ, Луганське та Новолуганське. Зустрічі відбулася в урочистій атмосфері. Але, як відзначив командир бригади, полковник Геннадій Шаповалов, у зв’язку із карантинними обмеженнями, гостей на ній було. Перш ніж повернутися до своїх родин бійці змушені будуть пройти двотижневу обсервацію у частині.

«За відмінну службу кращі бійці були нагородженні відзнаками командувача військ оперативного командування «Південь», цінними подарунками, а також грамотами від місцевої влади. Але найприємнішим для нас усіх стало те, що цього року зі сходу України, де воїни виконували свій обов’язок із захисту України та стримуванні російської агресії, бригада повернулася без бойових втрат. Другий рік ми воюємо без втрат», – відзначив Геннадій Шаповалов.

Після урочистостей на плацу, військовослужбовці вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих побратимів та поклали квітів до меморіалу на честь загиблих. А митрополит Вінницький і Барський Симеон здійснив молебень за всю Україну та українських воїнів.

До слова, 59-та мотопіхотна бригада була сформована у 2014 році на базі 9-го, 10-го та 11-го батальйонів територіальної оборони. Бойова бригада пройшла бойовий шлях з Попасній до Маріуполя і на сьогоднішній день з честю виконує бойові завдання в складі ООС. У 2019 році на території військової частини А1619, де базується бригада, було відкрито Меморіальний комплекс Алеї слави на честь загиблих вояків 59-ї окремої мотопіхотної бригади. На меморіальній стелі викарбувано імена 48 солдатів, які загинули на війні. 6 травня цього року, як писав «День», 59-ій окремій мотопіхотній бригаді присвоєне почесне найменування імені Якова Гандзюка – українського військового діяча часів Перших Визвольних змагань, отамана бригади армії УНР.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина