МЕНЮ

Британія та Ірландія відновлять виконавчу владу Північної Ірландії на переговорах у травні

26 квітня, 2019 - 12:54

Уряди Великої Британії та Ірландії проведуть в травні переговори за участю лідерів основних північноірландських партій з метою формування виконавчої влади Північної Ірландії в Ольстері.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела ірландського RTE в адміністрації прем’єр-міністра Ірландії Лео Варадкара.

“Офіси прем’єра Ірландії і очільниці британського кабінету міністрів Терези Мей погодили питання проведення переговорів з метою відновлення адміністративних функцій Стормонту (офіційна резиденція глави кабміну Північної Ірландії в передмісті Белфаста)”, — йдеться в повідомленні. Телеканал уточнив, що переговори, в яких також візьмуть участь лідери основних партій Північної Ірландії, відбудуться протягом найближчих двох тижнів.

Також повідомляється, що в ході запланованої на п’ятницю в Белфасті зустрічі віце-прем’єр Ірландії Саймон Коувені і міністр у справах Північної Ірландії британського уряду Карен Бредлі обговорять ситуацію навколо формування місцевої адміністрації Ольстера і проведуть спільну підсумкову прес-конференцію.

Повідомляється, що представник офісу британського уряду Північної Ірландії відмовився від коментарів і заявив, що він працює над тим, щоб відновити передачу повноважень при “першій можливості”.