У Вінниці розгорнули інфекційну реанімацію

Попри те, що наразі на Вінниччині та в обласному центрі не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус COVID-19, влада і медики працюють у посиленому режимі і готуються до ймовірного поширення хвороби. Для цього збирають гроші на забезпечення медичних установ засобами захисту і дооснащення інфекційної реанімації, яку розгорнули на базі міської клінічної лікарні № 1. Як повідомив директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш, зараз заклад працює над додаткових створенням оснащених боксів і напівбоксів інтенсивної терапії.

«Ми вже розмістили замовлення на придбання додаткового оснащення для цієї реанімації на загальну суму 19 млн грн. Йдеться про ті гроші, які виділила міська рада минулого тижня на позачерговому засіданні сесії, – каже Олександр Шиш. – За ці кошти плануємо придбати 20 апаратів штучної вентиляції, монітори спостереження за станом пацієнта, шприцеві та інфузійні насоси, дефібрилятори, рентгенівський і ультразвуковий пересувні апарати. Частина обладнання вже надійшла, частину обладнання очікуємо в найближчий час. Все залежить від постачальника. Рентгенівський апарат вже знаходиться у відділенні, також замовили 1250 швидких тестів на визначення коронавірусу для лікарні № 1 і майже 3000 тестів для інших закладів».

Він зазначив, що в медустановах міста на сьогоднішній день наявні 1383 костюма біозахисту, 657 респіраторів максимального захисту, 548 захисних щитків, 81 тис. одноразових хірургічних масок, 52 тис. коротких нітрилових рукавичок та більше 1 тис. довгих. Також в медзакладах в наявності є 711 літрів дезрозчину для рук, майже 925 літрів дезінфекційних засобів для приміщень.

Між тим подібну інфекційну реанімацію з боксованими палатами добудовують на базі Калинівської центральної районної лікарні, що недалеко від Вінниці. Зважаючи на темпи поширення захворювання на коронавірус, будівельники працюють цілодобово. Відкрити відділення планують за два тижні. Реанімація складатиметься з 25 інфекційних ліжок, 4 з яких це боксовані палати, 2 – напівбоксовані палати, решта – стандартні інфекційні ліжка.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина