Створення "консультативної ради" дасть шанс РФ позбутися санкцій і легітимізує ватажків ОРДЛО, - Порошенко

П’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко публічно звернувся до президента України Володимира Зеленського з вимогою відмовитися від створення так званої консультативної ради з бойовиками з окремих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє прес-служба "Євросолідарності", Порошенко зазначив, що його політична сила і суспільство не випускають з поля зору червоні лінії з врегулювання на Донбасі, передає Інтерфакс-Україна.

"Погодитися на створення так званої консультативної ради - означає переступити і зайти занадто далеко за ці лінії. Це значить діяти всупереч національним інтересам України. Це значить легітимізувати ватажків окупованих Росією районів Донбасу, а країну-агресора - визнати посередницею і дати їй шанс позбутися санкцій", - заявив Порошенко.

Лідер "Євросолідарності" переконаний, що, хоч би хто поставив формальний підпис під протоколом про створення такої "ради", відповідальність за це ляже на Зеленського. "Тому публічно звертаюся саме до нього із категоричною вимогою відмовитися від задуманого і не погоджуватися на створення "консультативної ради", - зазначив політик.

Порошенко також наголосив, що нині "як ніколи потрібен сильний імунітет, який би надійно захищав український державний організм від будь-яких спроб Росії вразити його".