Справа Гандзюк: слідство продовжене до кінця липня

25 березня Печерський районний суд продовжив строки досудового розслідування у справі Катерини Гандзюк щодо двох головних підозрюваних: Владислава Мангера та Олексія Левіна.

Суд задовольнив клопотання прокуратури і продовжив слідство до 29 липня 2020 року.

Засідання розпочалося 23 березня, однак через відводи слідчого судді і прокурорів, які заявляли адвокати Мангера і Левіна, суд ухвалив рішення тільки на третій день розгляду. Відводи слідчого судді і прокурорів суд не задовольнив.

Нагадаємо, після екстрадиції Олексія Левіна з Болгарії, відновилося досудове розслідування по Мангеру, яке було призупинене.

Попередня група прокурорів, яка займалася справою Гандзюк за часів Юрія Луценка рахувала граничний строк розслідування від моменту пред’явлення підозри Миколі Новікову, якого незаконно затримали через кілька днів після нападу на Гандзюк, і який не має жодного відношення до цієї справи.

Якщо рахувати строки слідства з того часу (з перервами), то воно мало остаточно завершитись 2 квітня цього року і тоді замовники нападу на Гандзюк найімовірніше уникнули б покарання взагалі.

Однак сторона обвинувачення звернулася до суду з клопотанням про продовження строків досудового розслідування, яке, наполягають прокурори, потрібно рахувати з дати підозри Левіну 16.12.2018 плюс термін на який слідство було зупинено.

Тепер у слідства є ще чотири місяці, аби зібрати усі необхідні докази і передати справу до суду.

24 березня Олексій Левін і Владислав Мангер заявили в суді, що не даватимуть жодних свідчень і не співпрацюватимуть зі слідством після 3 квітня. Вони не визнають себе винними в організації нападу на Гандзюк. Левін також заявив, що зараз готовий пройти поліграф щодо питання замовника і кислоти, якою облили Гандзюк.

Нагадаємо, за даними слідства, влітку 2018 року відомий у кримінальних колах Херсона Олексій Левін (Москаленко) отримав замовлення від голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера здійснити напад на в. о. керуючої справами міськвиконкому Херсона Катерину Гандзюк.

До організації злочину Левін залучив Сергія Торбіна, який знайшов виконавців, вважає слідство. Планування злочину відбувалося за присутності іншого фігуранта справи Ігоря Павловського – на той момент помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

На Катерину Гандзюк напали 31 липня 2018 року, обливши сірчаною кислотою біля її будинку. Від тяжких травм, отриманих в результаті численних хімічних опіків кислотою Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року.

Вирок у справі отримали лише п’ять виконавців, які наразі перебувають у в’язниці.

Іван АНТИПЕНКО, «День»