На Вінниччині зафіксований перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус

Сьогодні 25 березня, близько 14.00 години, методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України» був підтверджений перший випадок захворювання на коронавірусну інфекцію. Про це повідомив на онлайн-брифінгу голова Вінницької ОДА Владислав Скальський. За його словами захворіла жінка, наразі стан її задовільний.

«На сьогодні в області зареєстровано 27 підозр на коронавірус, 23 випадки лабораторно не підтверджені. На жаль, в одному випадку діагноз був підтверджений нашим обласним лабораторним центром. Зразки матеріалів від трьох захворілих досліджуються методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії нашого центру. З метою недопущення поширення даного захворювання та локалізації осередку інфекції проводиться комплекс заходів протиепідемічних заходів за місцем роботи та проживання захворілої», – прокоментував голова Вінницької ОДА.

Як уточнила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Надія Марусяк, вінничанка середнього віку. Спершу вона відчула прояви захворювання, була температуру та кашель. Тому взяла лікарняний. Але 24 березня їй стало гірше і вона викликала «швидку». Експрес-тест підтвердив наявність коронавірусу. А 25 березня методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України» факт захворювання було підтверджено. Наразі жінка перебуває в інфекційному відділенні Вінницької лікарні № 1.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина