МЕНЮ

У Львові представили особисті речі отця Климентія Шептицького на виставці до його 150-річчя

24 квітня, 2019 - 21:44

У музеї історії релігії у Львові представили виставку «Граф у монашому каптурі. Блаженний отець Климентій Шептицький», присвячену 150-річчю від дня народження архімандрита Української греко-католицької церкви, Праведника світу, ювілей якого вшановується на державному рівні.

Тут експонуються численні фотографії отця Климентія Шептицького – рідного брата митрополита Андрея Шептицького, повідомляє Радіо Свобода.

Світлини з фондів музею, історичного архіву, колекції родини Шептицьких із Польщі, приватних збірок монахів УГКЦ. Серед них унікальні фотографії за життя отця, зроблені у родинному помісті графів Шептицьких у Прилбичах, у Ватикані, Австрії, Польщі. Деякі презентовані вперше.

Представлено також архівні документи, зокрема посвідчення, видане кардиналом Йосифом Сліпим архімандритові Климентію Шептицькому для урядових переговорів у Києві й Москві у 1944 році. Тоді отець Климентій їздив у складі делегації у Москву і Київ. Також на виставці представлена пам’ятка висвячення ієромонаха Климентія Шептицького у 1915 році у Хорватії.

«Важливо, щоб люди у рік блаженного Климентія пізнали цю постать, спробували, дивлячись на нього, запитати себе, як я можу жити, щоб для мого народу і Церкви зробити якнайбільше. Бо саме за таким принципом жив і працював отець Климентій Шептицький», – каже голова оргкомітету зі вшанування 150-річчя отця Климентія Шептицького, отець УГКЦ Юстин Бойко.

На виставці експонуються ікони, портрети отця Климентія Шептицького, а також його особисті речі – капелюх, священичий одяг, столове срібло з монограмою «KS» (Климентій Шептицький), окуляри, хусточка, свита (домотканий верхній одяг), годинник. Все це вдалося зберегти монахам і приватним особам після арешту архімандрита Климентія 5 червня 1947 року.