Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Луцьку почала працювати школа екскурсоводів

24 квітня, 18:27

Загалом  для тієї  кількості туристів, які цікавляться Луцьком, екскурсоводів наче й вистачає.  Є два «штатні» у Центрі туристичної інформації та послуг, цікавезні справді екскурсії проводять краєзнавець Олександр Котис, працівник Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба, актор театру «Гармидер» Дмитро Безвербний, працівники кількох туристичних агенцій  та, власне, історико-культурного заповідника. Але це здебільшого аматори,  які, навіть люблячи  своє місто, знаючи  його історію, не проти отримати і фахові  знання. Тому управління туризму та промоції міста Луцької міської ради спільно з державним підприємством «Навчально-консультаційний центр по туризму» та за підтримки Всеукраїнської асоціації гідів та ГО «Молодіжна платформа» розпочали реалізацію проекту фахової підготовки екскурсоводів міста Луцька — Школа екскурсоводів.

Навчання у ній – платне, аби слухачі більш серйозно поставились до навчання, а організатори змогли залучити кращих фахівців у своїй галузі. Як каже начальник управління Катерина Теліпська, програма курсу розроблена з дотриманням всіх стандартів навчання EN 15565 і частину занять проводитиме методист-викладач курсу методики проведення екскурсій - тренер WFTGA (Всесвітньої федерації асоціацій туристичних гідів).  Заняття пройдуть на базі  луцьких музеїв, у спілкуванні з відомими краєзнавцями. Чи цікавий Луцьк туристам? Оксана Штанько, кандидат історичних  наук, викладач Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки – один зі  «штатних»  екскурсоводів, знайомила з обласним центром Волині громадян різних країн і  національностей, має кілька авторських екскурсій, зокрема про «Луцьк королівський», історію луцьких караїмів, «Весняні історії  старого Луцька»... Під час проведення театралізованої екскурсій може  виступати в образі луцької міщанки Оксені, такий собі гід із Середньовіччя (навіть одяг має відповідний), бо  Луцьк має багато цікавих історій, і завдання екскурсовода – не просто привернути увагу до такої-то споруди, збудованої в такому-то році. Головне – передати дух епохи. Влітку, каже, туристів багато, замовляють (кияни, мешканці інших великих міст) екскурсовода на цілий  день. Вранці приїхали у Луцьк, весь день знайомляться з ним, а ввечері від’їжджають.

Оксана також викладатиме у школі екскурсовода. Її випускники мають підготувати авторську екскурсію і отримають  відповідні сертифікати. На жаль, нині територія історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» у депресивному, так би мовити, стані. Але середньовічний замок та інші історичні споруди таять  багато цікавої історії.  Тому  якщо місто, область потурбуються про наведення порядку у старому Луцьку, туристів стане ще більше, як багато їх, наприклад, в Ужгороді, де краще  цінують дане історією і сповна «витискають» з  нього дивіденди.

Наталія МАЛІМОН, «День»,  Луцьк

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати