МЕНЮ

Міські лікарні у Черкасах залишилися без донорської крові

23 січня, 2020 - 13:42

Міські лікарні у Черкасах залишилися без донорської крові.

Про це повідомляється на сайті Подробности.

Раніше компонентами крові лікарню забезпечувала обласна станція переливання. Але напередодні профільне управління обладміністрації розіслало міським медзакладам наказ: або укласти договір про закупівлю крові, або переробляти її на місці. Такої можливості у третьої лікарні немає. Та й купувати нема за що.

"Ніхто не буде шукати, хто який наказ видав і якого числа, а спитають - чого ти не врятував? Скажу: у мене не було крові", - говорить Віталій Григор'єв, заступник головного лікаря Черкаської лікарні №3.

Найближчий заклад, де лікарня може купувати кров, - це обласна станція переливання. Та у 2018, через брак фінансування, обласна рада передала приміщення станції і частково її обладнання в оренду на 10 років - приватній компанії. Працівники колишнього комунального закладу, банк донорів і крові теж дісталися приватникам.

Підґрунтя нинішніх негараздів було закладене ще два роки тому, коли обласна рада здала в оренду комерційній структурі приміщення і, частково, обладнання єдиного місцевого Центру переливання крові, а фінансувати сам комунальний заклад припинила. 

До нового року приватники постачали компоненти крові в лікарні благодійно, тепер - лише за договором, - пояснює заступник директора підприємства. Півтора року тому він теж був заступником, але голови Черкаської обласної адміністрації.

Із цим товаром в обласних лікувальних закладах проблем немає - вони підписали угоди з приватниками, а обласний бюджет передбачив на закупівлю крові три мільйони гривень. Це ж саме чиновники пропонують зробити і міським лікарням.

За попередніми підрахунками, лише третя міська лікарня Черкас на рік потребує 700 літрів крові. За розцінками приватників, це шість мільйонів гривень. Тобто річний бюджет закладу на закупівлю медикаментів. Якби комунальну станцію переливання крові не передали у приватні руки, то з першого квітня її фінансувала б Національна служба здоров'я.