МЕНЮ

Вінничани заборгували за тепло понад 100 млн грн

23 січня, 2019 - 18:48

Борг жителів Вінниці за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання на сьогоднішній день складає 112,5 млн грн. З цієї суми майже 50 млн грн – це несплачені нарахування за минулий грудень місяць і ще понад 60 млн грн – це заборгованість за попередні періоди. Для теплопостачального підприємства стомільйонний борг споживачів катастрофічна сума, повідомляє прес-служба КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Адже за відсутності коштів підприємство не матиме змогу підтримувати необхідний рівень розрахунку за природний газ.

«Проблема розрахунків за послуги з підприємством досягла критичної точки, – зазначає в. о. начальника відділу документообігу, роботи зі ЗМІ і громадськістю КП «Вінницяміськтеплоенерго» Сніжана Шпікіна. – Через це підприємство змушене застосовувати радикальні дії до споживачів, які ухиляються від сплати за спожите. Вже неодноразово попереджували про санкції, що загрожують злісним боржникам: штрафи, пеня, судовий і виконавчий збори, неможливість отримати субсидію, внесення до єдиного реєстру боржників. Були випадки, коли боржника не пустили закордон у зв’язку з заборгованістю за спожиті послуги та навіть накладали арешт на майно, а саме на гараж. Споживач був змушений продати його і з отриманих грошей розрахувався із заборгованістю».

Нехтування платіжками призводить до накопичення боргу, який все одно доведеться сплатити, кажуть теплопостачальники і вкотре нагадують, що всі споживачі зобов’язані сплачувати за комунальні послуги не пізніше 20 числа щомісяця. Вінничани зручно і швидко можуть це зробити не виходячи з дому, за допомогою платіжного сервісу PAY.VN.UA.

Нагадаємо, як писав «День», з січня 2019 року у Вінниці зросли тарифи на тепло і гарячу воду (на 22,4 % і 17,5 % відповідно). Нині вінничани при наявності приладів обліку за 1 Гкал теплової енергії сплачують 1377,27 грн (без приладів обліку – 35,24 за 1 м²), гаряча вода з рушникосушкою коштує 90,10 грн за м³ (без рушникосушарок – 83,27 грн). Головною причинною підвищення вартості послуг теплопостачальники називають збільшення ціни на газ.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця