Європейський "знак якості" отримали 26 українських фестивалів

До складу великої фестивальної спільноти Європи увійшли 26 українських фестивалів, отримавши  європейський “знак якості” EFFE Label 2019-2020. А мультидисциплінарний фестиваль ГогольFEST отримав своєрідний європейський фестивальний «Оскар» – EFFE Award, повідомляє Центр розвитку “Демократія через культуру”.

Директор фестивалю “Гогольфест” Максим Демський зазначив, що “Гогольфест” уже у п’ятірці найкращих фестивалів Європи. “Мені здається, що Гогольфест —  найкраще й найсучасніше, що можна було зібрали взагалі в Україні. Справа не у фестивалі, а в тому, що це Україна отримала ще один потужний позитивний кейс у європейському суспільстві. Коли ви виїжджаєте за кордон, то як мінімум у різних культурних колах. При слові “Гогольфест” у європейців буде виникати асоціація з Україною. Це не може не радувати”, — цитує Максима Демського ресурс Українське радіо.

ДОВІДКА. EFFE («Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу») – проект Європейської асоціації фестивалів (EFA) за сприяння ЄС. Проект EFFE об’єднує понад 2500 європейських фестивалів. EFA є на сьогодні одним із найвідоміших, найшанованіших і найбільших культурно-мистецьких об’єднань у Європі. Відзнака «якості» EFFE надається раз на два роки, фестивалі відбираються міжнародним журі, до складу якого входять відомі європейські фестивальні менеджери та митці. Українські фестивалі, що здобули відзнаку 2019-2020 рр., представляють різні жанри – від музичних, театральних, кінофестивалів до літературних, етнографічних, дитячих, мультидисциплінарних – і географію – заходу до сходу, від півночі до півдня України. Фестиваль є формою, інструментом і майданчиком культурного самовираження і міжкультурного діалогу, сприяючи розвитку місцевих громад і об’єднанню Європи.