МЕНЮ

Ізраїль допоміг США евакуювати з Сирії добровольців організації "Білі шоломи"

22 липня, 2018 - 12:51

На прохання Сполучених Штатів Америки (США) і деяких європейських країн ізраїльські військові евакуювали членів Сирійської громадянської оборони “Білі шоломи” та їх сім'ї з Сирії

Про це повідомила прес-служба Армії оборони Ізраїлю на офіційній сторінці в Тwitter.

Сполучаться, що людей вивели із зони військового конфлікту на півдні Сирійської Арабської Республіки в зв'язку з загрозою їх життю.

Також ізраїльські військові відзначили, що трансфер цих громадян Сирії через Ізраїль є "виключно гуманітарним жестом", а Ізраїль продовжує дотримуватися політики невтручання в сирійський конфлікт.

Повідомляється також, що члени НУО були доставлені в сусідню з Ізраїлем країну.

Раніше повідомлялося, що ще на початку тижня США обговорювали із союзниками, у тому числі Великою Британією, Францією і Канадою, можливу евакуацію 1 тис. добровольців сирійської цивільної оборони "Білі шоломи" і їх сімей.

Нагадаємо, "Білі шоломи" або "Білі каски" - неурядова волонтерська організація, більше відома як Сирійська громадянська оборона, яка діє у Сирії на територіях, підконтрольних сирійській опозиції. Створена під час громадянської війни у Сирії, організація налічує понад 3000 волонтерів, які надають допомогу цивільному населенню, постраждалому від наслідків військових дій. Основною діяльністю волонтерів є надання медичної допомоги, рятування людей з-під завалів, боротьба з пожежами, евакуація цивільних з зон активних бойових дій. 2016 року Білі шоломи стали лауреатом премії “За правильний спосіб життя”.