Оксфордський університет наймає волонтерів для наступного етапу випробувань вакцини від COVID-19

Оксфордський університет оголосив, що розпочинає наступний етап клінічних досліджень вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це повідомляють британські ЗМІ, передає Інтерфакс-Україна.

"Фахівці вже почали наймати волонтерів для випробування препарату. Загалом для досліджень їм необхідно 10,2 тис. дорослих і дітей", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перший етап випробування вакцини розпочався у квітні, тепер університет переходить на другу, а потім - на третю фазу, під час яких фахівці мають намір протестувати вакцину на представниках різних вікових категорій, які не брали участь у першому етапі. 

Крім того, планується перевірити вакцину серед більшої кількості людей, ніж на першому етапі.

"Клінічні дослідження йдуть дуже добре. Наразі ми розпочали дослідження, спрямовані на оцінку того, як вакцина викликає імунну реакцію у старших людей", - проінформував професор Ендрю Поллард, що входить до дослідної групи Оксфордського університету.

Пресслужба додає, що Оксфордський університет співпрацює при розробці вакцини з фармакологічною компанією AstraZeneca. Напередодні адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила, що виділить до $1,2 млрд цій компанії для клінічних досліджень і виробництва цієї вакцини у США.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі триває розробка понад 100 вакцин від COVID-19. Щонайменше вісім із них вже перебувають на стадії клінічних досліджень.