Кличко звернувся до Кабміну із проханням дозволити розпочати 2-й етап послаблення карантину у Києві з 23 травня

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду дозволити столиці розпочати другий етап послаблення карантинних обмежень із 23 травня.

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Наголошу: з дотриманням усіх норм і регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров'я заявило, що Київ та ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень", - сказав Кличко на брифінгу в п'ятницю.

Він наголосив, що з трьох критеріїв столиця не відповідає лише одному - кількості хворих на 100 тис. жителів міста. Визначена норма - 12 хворих, у Києві нині, за даними за останній тиждень, - 15 хворих на 100 тис. людей.

"Що стосується інших двох критеріїв – претензій немає. Це - заповненість стаціонарів лікарень не більше ніж на 50% ліжок. Кількість проведених тестів ПЛР на 100 тис. населення. У столиці цей показник втричі вище за визначену норму. Потрібно 12 тестів, а у нас 44. Перший показник щодо кількості хворих у місті зумовлений спалахом тиждень тому в Дарницькому інтернаті для дівчат", - пояснив Кличко.

Він додав, що за останні шість днів захворюваність у столиці була в межах визначеної урядом норми.

"Тому я звертаюся до уряду: дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх. А критично необхідних місту і бізнесу. Зокрема, відновити роботу наземного громадського транспорту і торговельних закладів у 1000 квадратних метрів - із 23 травня. І не відкривати поки що дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Тому що в місті відбувається транспортний колапс", - наголосив мер столиці.

Він також зазначив, що оскільки 23 травня - вихідний, наземний громадський транспорт у звичайному режимі зможе почати роботу з 12:00.

"Ми очікуємо реакції уряду. А місто завтра вранці проведе засідання комісії з надзвичайних ситуацій і ухвалить остаточне рішення. Враховуючи тижневу динаміку захворювання в столиці", - заявив Кличко.