МЕНЮ

На "Книжковому арсеналі" проводять глобальну акцію на підтримку політв'язнів РФ

22 травня, 2019 - 20:22

Організатори "Книжкового арсеналу", Центр Громадянських свобод та PEN Ukraine закликають долучитися до глобальної акції на підтримку утримуваного в Росії українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook голова правління Центру Громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"Сьогодні у Києві відкривається довгоочікуваний "Книжковий арсенал". Разом із організаторами фестивалю та PEN Ukraine ми би хотіли звернутися до Вас із одним дуже важливим проханням долучитися до глобальної акції та підтримати нас у боротьбі за визволення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму, а також полонених, яких піддають жорстоким катуванням у самопроголошених республіках на сході України", - зазначила Матвійчук.

Громадські активісти рамках акції #SaveOlegSentsov просять учасників "Книжкового арсеналу" розповісти на своїх локаціях про Сенцова та заручників Кремля і прикріпити до одягу цифри з кількістю ув’язнених громадян України в Росії та окупованому Криму. Наліпки можна взяти біля Вуличної сцени – на інфостійці кампанії #SaveOlegSentsov.

Крім цього, активісти пропонують усім небайдужим надрукувати слова підтримки на футболках, згадати імена і висловити підтримку тим українцям, які незаконно утримуються в російських в’язницях, окупованому Криму та яких катують у підвалах самопроголошених республік в ОРДЛО, а також зробити фото із табличкою #SaveOlegSentsov під час роботи спеціальної фотозони на території "Книжкового арсеналу".

Громадян також закликають прийти на спеціальні заходи на "Книжковому арсеналі", які організовані в рамках глобальної акції #SaveOlegSentsov.

Активісти нагадали, що понад рік тому український кінорежисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування із вимогою звільнити усіх українських заручників Кремля. За цей час історія Сенцова, звільнення якого вимагають видатні митці з різних країн світу, стала не лише символом боротьби України за своє європейське майбутнє, а й уособленням права кожної людини на свободу слова.

Сьогодні близько 98 українців незаконно утримуються у російських тюрмах за політичними мотивами. Понад 100 полонених досі перебувають у підвалах окупованого Донбасу. 24 українських військовополонених моряків перебувають в СІЗО “Лефортово”.

IX Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" відкрився 22 травня у Києві і триватиме до 26 травня.

До акції на підтримку українських військовополонених у рамках Книжкового Арсеналу вже долучилися Петро Порошенко ,Марина Порошенко та Ірина Геращенко, повідомили на сторінці Save Oleg Sentsov у Facebook.