МЕНЮ

МЗС України вимагає від РФ скасувати незаконний вирок Грибу

22 березня, 2019 - 13:02

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з неправомірним рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду РФ від 22 березня про засудження громадянина України Павла Гриба до шести років в'язниці за сфабрикованими звинуваченнями в примусі до терористичних дій.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву відомства.

У заяві йдеться, що російська сторона грубо порушила норми і принципи міжнародного права - від брутального викрадення 24 серпня 2017 року Гриба в Гомелі (Республіка Білорусь), ненадання тривалий час інформації про місце його перебування, незаконного утримання під вартою в Краснодарі, Ростові-на Дону, обмежень у наданні невідкладної медичної допомоги - і до неправомірного вироку.

У МЗС вважають, що цим судовим рішенням російська сторона грубо порушує права людини - в тому числі право на справедливий суд і право на життя. Внаслідок отриманих важких захворювань і важкого стану Гриб може не витримати етапування і перебування в негуманних умовах російської пенітенціарної системи.

Україна вимагає негайно скасувати незаконний вирок у справі Гриба, надати постійний медичний супровід, забезпечити його звільнення і безперешкодне повернення в Україну.

Крім того, МЗС закликало міжнародне співтовариство посилити тиск на РФ з метою припинення грубого порушення прав людини та звільнення незаконно засудженого громадянина України.