Вінницькі лісівники підготували на продаж пів мільйона новорічних ялинок

На сьогоднішній день у держлісгоспах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства новорічні ялинки вирощуються на площі 421 га. Після того, як дерева досягають 8-річного віку їх заготовляють для реалізації населенню. Зараз на новорічних плантаціях держлісгоспів області зростає близько 1 млн. 170 тисяч вічнозелених красунь, 457 тисяч із них мають висоту від пів метра і вище, а це означає, що їх вже можна реалізовувати.

«У лісгоспах заготівля новорічних дерев проводиться за погодженням Мінекології та обласною владою, – повідомляє відомство. – Лісівники реалізовують новорічні ялинки, які марковані пластиковою биркою із штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура ялинки. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця, зокрема на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні».

Щоправда ціни на новорічні дерева у різних держлісгоспах дещо відрізняються і залежать від висоти дерева. У цьому році середня ціна новорічної красуні стартуватиме від 80 грн. за погонний метр. Пропорційно до висоти оцінюватиметься і вартість ялинки: 102 грн/м (висота дерева 1,5–2 м), 129 грн./м (висота дерева 2–2,5 м), 209 грн./м (2,5–3 м).

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото – Вінницького ОУЛМ