МЕНЮ

У Гаазі почалися слухання провадження України проти РФ в Арбітражному трибуналі

21 листопада, 2019 - 18:35

У Гаазі вранці у четвер, 21 листопада, почалися перші процесуальні слухання арбітражного провадження Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до додатку VII Конвенції ООН з морського права у справі.

Справа стосується порушення імунітету трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, пише Deutsche Welle з посиланням на Укрінформ. 

Як зазначає агентство, процес проходить у Постійному арбітражному суді (Permanent Court of Arbitration), який знаходиться у Палаці миру. Наразі йдеться про процедурні слухання, тому вони відбуваються у закритому режимі. Україна сподівається на оперативний розгляд справи по суті.

На цих слуханнях, що триватимуть два дні, будуть обговорюватися часові рамки розгляду справи, питання транспарентності, тобто публічного доступу до матеріалів справи, затверджуватися процесуальні документи, зокрема регламент Арбітражного трибуналу, повідомили DW в пресслужбі міністерства закордонних справ України. Загалом процес може тривати щонайменше декілька років. 

Заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль пояснює продовження судової суперечки наступним чином: "Наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації". Позиція Києва полягає у тому, що Конвенція ООН з морського права гарантує військовим кораблям абсолютний імунітет, незалежно від того, чи перебували кораблі в територіальних водах Росії, як це стверджує Москва, чи в нейтральних водах.