МЕНЮ

Волонтери надали докази участі корабля РФ "Ямал" в операції із захоплення Криму

21 серпня, 2019 - 14:51

Волонтери міжнародної розслідувальної спільноти InformNapalm надали докази участі екіпажу великого десантного корабля «Ямал» Чорноморського флоту Росії в операції із захоплення Криму.

Автори розслідування, опублікованого на сайті InformNapalm, закликають військову прокуратуру України внести «Ямал» до раніше опублікованого переліку кораблів Росії, залучених до агресії проти України в 2014 році, передає Крим.Реалії.

Зазначається, що великий десантний корабель «Ямал» (бортовий номер 156), входить до складу 197-ї бригади десантних кораблів Чорноморського флоту Росії, військова частина – 72136, дислокація – Севастополь.

У розслідуванні наводяться докази участі у захопленні Криму п'ятьох російських моряків, які служили на «Ямалі» в 2014 році. Кожен з них публікував у соцмережах фотографії з медаллю Міністерства оборони Росії «За повернення Криму».

«Звертаємося до військової прокуратури України, ваш список підрозділів і техніки Збройних сил Російської Федерації, які забезпечують окупацію Криму, давно не оновлювався, і відтоді волонтери InformNapalm встановили багато нових відомостей, які, можливо, допоможуть доповнити його для розширення доказової бази», – звернулися автори розслідування.

У військовій прокуратурі України, а також у Міноборони Росії публічно не коментували результати розслідування.

Раніше волонтери міжнародної розслідувальної спільноти InformNapalm представили докази, що свідчать про участь в операції із захоплення Криму кораблів 184-ї бригади охорони водного району (184 БрКОВР) Новоросійської військово-морської бази Чорноморського флоту Росії, а також військовослужбовців зі складу 197-ї бригади десантних кораблів Чорноморського флоту Росії.