МЕНЮ

Діалог з РФ має бути узгодженим між країнами Балтії, - Президент Литви

21 серпня, 2019 - 14:26

Глава Литовської держави Гітанас Науседа заявляє, що поважає рішення естонського лідера зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, але каже, що Вільнюс не обов'язково наслідуватиме його приклад.

Таку заяву у вівторок у Таллінні він зробив після того, як президент Естонії Керсті Кальюлайд висловила переконання, що відносини Європи з Росією мають обговорювати не лише найбільш впливові країни Європейського Союзу, але і країни Балтії, котрі входять до нього, передає Інтерфакс-Україна.

"Якщо можуть говорити інші, то можемо говорити і ми самі - така її логіка. Я поважаю мотиви цього рішення, але це не обов'язково означає, що ми станемо чинити так само", - сказав Науседа журналістам після свого візиту до Естонії.

За словами президента, узгодження позицій зі схожих питань потребує "офіційних або неформальних" консультаційних форумів між країнами Балтії.

"Росія, її агресивна поведінка в Україні, залежність санкцій від того, чи має намір Росія змінити свою поведінку стосовно України очевидні", - наголосив він.

Президент Литви зазначив, що Естонія так само розуміє проблеми російської меншини в країні й прагне до її інтеграції в суспільство в міру зміни поколінь.

"І я справді бачу, що це - один із пріоритетів президента, щоб ці люди відчували себе комфортно і щоб з ними в естонському суспільстві не поводилися, як з людьми іншого сорту", - сказав він.

12 липня Науседа вступив на посаду президента Литви. Він змінив на посту президента Литви Далю Грибаускайте, яка обіймала його з 2009 року.

Раніше він зазначав, що пом'якшить риторику щодо Росії, але наголошував, що серйозних змін у відносинах Литви з Росією можна очікувати лише в тому разі, якщо Москва змінить свою поведінку з Україною.