МЕНЮ

За невиконання рішення суду ООН передбачені санкції, - Порошенко

21 квітня, 2017 - 11:43

За невиконання рішення Міжнародного суду ООН на державу-члена організації можуть бути накладені санкції. Про це заявив президент  України Петро Порошенко під час наради з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, заступником глави АП Костянтином Єлісєєвим та заступником міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, передає прес-служба глави держави.

"На моє глибоке переконання, також унікальність цієї ситуації і в тому, що коли буде прийнято рішення (Міжнародного суду ООН – ред.), воно не потребує  ніякого додаткового голосування – ані Генеральної асамблеї ООН, ані Ради безпеки ООН. Це рішення прямої дії, воно має виконуватись будь-якою державою-членом ООН і за невиконання зазначеного рішення будуть передбачені санкції, які дуже боляче вдарять по будь-якій державі, що наважиться ігнорувати зазначене рішення", - зауважив Порошенко.

Він впевнений, що зараз необхідно сконцентруватись на тому, щоб найкращим чином представити у суді позицію держави Україна та визначити державу-агресора.

"Вперше, і ключове слово тут – вперше, було застосовано механізм Міжнародного суду для де-факто притягнення до відповідальності держави-агресора, держави, яка фінансує тероризм. І саме за порушення цієї Конвенції ми поставили питання про притягнення до відповідальності", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі "Україна проти РФ".