МЕНЮ

Наступні кроки в розгляді справи "Україна проти РФ" Суд ООН визначить 12 травня

21 квітня, 2017 - 14:38

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль повідомила, що подальші кроки в розгляді справи "Україна проти Росії" Суд ООН визначить 12 травня.

"Суд дійсно підтримав Україну, і це дуже важливо. Особливо важливо це з огляду на те, що справа стосується одного з постійних членів Ради безпеки ООН", - повідомила пані Зеркаль, передає BBC.

За її словами, 12 травня президент суду ухвалюватиме рішення щодо подальшого розгляду справи, "а саме як вона буде просуватись і скільки нам буде надано часу на підготовку основного меморандуму, де ми маємо викласти всі докази в деталях, включаючи вже і суб'єктивну сторону цієї справи".

У середу Суд ООН встановив тимчасові заходи щодо Росії. У першій частині рішення суд ООН відмовив у тимчасових заходах проти Росії, які стосуються конвенції щодо боротьби з фінансування тероризму.

Натомість Суд ООН ухвалив тимчасовий захід, згідно з яким до остаточного вердикту Росія має утримуватись від порушення прав кримських татар на півострові, зокрема від обмежень на представництво їхніх інтересів у власних органах, включно з Меджелісом.

Протягом 6-9 березня Україна та Росія надали свої аргументи та відреагували на твердження опонентів.

Очікується, що весь процес триватиме кілька років. Але вже у середу мають оголосити перше рішення - про можливе запровадження щодо Росії тимчасових обмежень.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН різко засудила Північну Корею за проведення останніх випробувань балістичних ракет, підкресливши можливість введення нових санкцій відносно країни.