МЕНЮ

На Вінниччині зафіксували 65 фактів порушення виборчого законодавства, серед них і підкуп виборців

21 лютого, 2019 - 18:42

З початку передвиборчої кампанії до правоохоронних органів Вінницької області надійшло 71 звернення з повідомленням про 65 фактів порушення виборчого законодавства. За 5 з них складені адміністративні протоколи. За одним – розпочато кримінальне провадження щодо можливого підкупу виборців, повідомив сьогодні заступник начальника управління організаційно-правового забезпечення ГУ Нацполіції у Вінницькій області Ігор Слободянюк.

«Правоохоронці реагують на усі без винятку повідомлення та події, пов’язані з порушенням виборчого процесу, надаючи кожному такому факту правову кваліфікацію, – каже Слободянюк. – Так, за одним фактом відкрите кримінальне провадження щодо можливого підкупу виборців. Приводом стали заяви двох жителів Могилів-Подільського району про те, що невідомі пропонували гроші за голоси на підтримку одного з кандидатів у Президенти України. Вказується різна сума. В одному випадку – 300 гривень».

Слободянюк додає, що більшість порушень, які фіксують правоохоронці, пов’язані з відсутністю вихідних даних в агітаційних матеріалах, за що передбачена адміністративна відповідальність в разі встановлення винних осіб. Коментуючи випадок, який стався на минулих вихідних, коли на одній з площ Вінниці представники «народного віче» пошкодили агітаційні матеріали та перевертали намет кандидата у Президенти, чинного Президента України Петра Порошенка, сказав, що  поліція вже розпочала перевірку за даним фактом. Інформація зареєстрована у журналі Єдиного обліку заяв та повідомлень громадян.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця