МЕНЮ

У Львові пішла з життя мисткиня Софія Бурак

20 жовтня, 2016 - 21:36

Софія Ярославівна відійшла у Засвіти після важкої хвороби на 55-му році життя.

Про це повідомляється на сторінці п. Софії у Фейсбуку. 

«Oksana Davyda Спочивай з Богом... На небі будуть ткатися твої гобелени з любові і ніжності...

Olha Hrytsyna Не забуду слова Софійки, промовлені нею два тижні назад: "Я так люблю людей, я так люблю життя..." Її любов залишиться з нами...

Тамила Печенюк Боже, як тяжко писати ці слова... Страшний біль тисне груди... Спочивай з миром, люба Софійка. Ти назавжди залишишся з нами у нашій пам'яті…»

Майстриня художнього текстилю, графік, Софія Бурак народилася 17 грудня 1961 року у Львові. 1984 року закінчила Львівську академію мистецтв (відділ художнього текстилю). З 1995-го – член Національної Спілки художників України.

Упродовж 10 років викладала на кафедрі художнього текстилю ЛНАМ. Учасниця та призер численних виставок і міжнародних симпозіумів. Працювала в галузі художнього текстилю: класичний гобелен, ситодрук по льону, клейова техніка, ручний папір, а також у галузі книжкової графіки. Її твори зберігаються в музеях, галереях та приватних колекціях України, Польщі, США, Канади, Німеччини та Голландії.

Була провідним фахівцем ЛНАМ з дисципліни «комп’ютерне проектування». Розробила авторські програми для студентів І-V курсів . Маючи багаторічний досвід роботи з графічними програмами, пробувала впроваджувати унікальні завдання, які поєднували специфіку текстильних технік та можливостей комп’ютерного проектування. Автор та організатор кількох методичних виставок, зокрема –  «Комп’ютер і текстиль», «Вчитель і учень», які демонструють синтез традиційних можливостей текстилю та технологічних новацій відтворення мистецької ідеї у сучасному творі.

«У творчості Бурак простежується тяжіння до сакральних, етнографічних, лірико-філософських тем та образів, своєрідне їх прочитання. Гобеленам Бурак притаманні добірна графічна композиція, тонка колористична інтерпретація», – йдеться про майстриню у статті «Енциклопедії сучасної України».

Попрощатися із Софією Бурак можна завтра, 21 жовтня, в капличці на вул. Пекарській – парастас о 20.00.
Похорон відбудеться 22 жовтня, у суботу, на Личаківському цвинтарі – орієнтовно о 14.00.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів