МЗС України протестує у зв'язку з прийняттям парламентом Болгарії декларації щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з прийняттям 20 травня 2020р. Народними Зборами Болгарії Декларації про адміністративно-територіальну реформу в Україні і захист прав і цілісності болгарської спільноти.

"Питання адміністративно-територіального устрою України належить до виключної компетенції органів державної влади України. Для нас абсолютно неприйнятні спроби втручання іноземної держави у внутрішні справи України", - йдеться в заяві МЗС України, поширеній прес-службою відомства в середу ввечері.

У заяві наголошується, що твердження про вплив реформи на національну самобутність етнічних болгар України є маніпулятивними і недостовірними.

"Захист прав і свобод представників усіх національних меншин нашої держави, зокрема і болгарської, є одним з основоположних пріоритетів діяльності органів влади України та здійснюється у чіткій відповідності до Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин (1995 рік). Українська сторона неодноразово доводила відкритість і готовність сприяти розвитку національної самобутності українських громадян з етнічним болгарським походженням. Права національних меншин в Україні закріплені в національному законодавстві і неухильно захищаються державою у відповідності до найсучасніших європейських практик", - підкреслюють в МЗС.

У відомстві також повідомили, що питання щодо Болградського району Одеської області буде вирішено відповідно до українського законодавства з урахуванням позиції місцевих жителів, зокрема численної болгарської громади.

"Вважаємо, що будь-які питання можна вирішити шляхом конструктивного діалогу, що і відбувається на рівні глав МЗС двох країн. Закликаємо болгарських парламентаріїв діяти відповідно до принципів дружби і добросусідства, які традиційно існують між Україною і Болгарією", - резюмували у відомстві.