МЕНЮ

До Дніпра прибули фонди майбутньої бібліотеки імені Джона Маккейна

20 квітня, 2019 - 11:23

Це кілька тисяч рідкісних історичних книг, унікальних фотографій, платівок і підшивок преси. Бібліотеку подарувала Дніпру українська діаспора, її хочуть назвати на честь Джона Маккейна - американського сенатора, якого називали справжнім другом України.

Проект став можливим завдяки домовленостям, які мер Борис Філатов уклав під час свого відрядження в США минулої весни. Всі книги майбутньої бібліотеки мають велику бібліографічну цінність. Вони були видані українською діаспорою в Німеччині, Бразилії, Аргентині та Канаді. В Україні їх побачать вперше. Книги доставили в Україну кораблем.

«Роби свою справу, хоч би з чим тобі довелося зіткнутися. Вона приїхала. Наша майбутня унікальна бібліотека імені Джона Маккейна вже в Дніпрі! Це - подарунок від української діаспори міста Рочестер і Української православної церкви в Сполучених Штатах Америки. Щоб втілити цей проект, нам довелося завоювати велику довіру. Тепер він на фінішній прямій», - повідомив мер Борис Філатов в соцмережі «Фейсбук». У майбутній бібліотеці імені Джона Маккейна будуть представлені підшивки преси, в яких розповідається про історичні події в Україні, а також видання, які друкувалися до і після революції, збірники спогадів очевидців, рідкісні фотографії, платівки, рукописи, розшифровані записи радіопередач і навіть продуктові книги українців, які перебували в таборах для переміщених осіб. А ще - екземпляри, які розповідають історію Української повстанської армії.

За інформацією Бориса Філатова, зараз в приміщенні, де буде розташована бібліотека імені Джона Маккейна, завершується ремонт. Вона буде знаходитися на першому поверсі Центральної міської бібліотеки Дніпра. Відкриття, на яке чекають гостей з США, мер Борис Філатов анонсував на День міста.

Вадим РИЖКОВ «День» Дніпро