МЕНЮ

Вінницькому військовому шпиталю Посол Японії передав медичне обладнання на півмільйона доларів

20 березня, 2017 - 20:28

Сьогодні до Вінниці завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Сумі Шігекі. Він презентував військово-медичному клінічному центру Центрального регіону новий комп’ютерний томограф експериментального класу вартістю понад 530 тисяч доларів та ендоскопічний апарат за 130 тисяч доларів США. Закупили дороговартісне обладнання за благодійні кошти, які зібрали громадяни Японії в рамках проектної підтримки офісу ОНН (UNOPS).

«Уряд України потребував підтримки у закупівлі медичного обладнання для лікарень, які підпорядковують Міністерству оборони. Тому ми провели переговори з урядом Японії щодо можливості надати сучасне медичне обладнання Україні, – розповідає пан Посол. – Торік Японія надала медичну допомогу на 4 мільйони доларів США. Але потім ми зрозуміли, що цього замало, бо потрібно осучаснити устаткування військових шпиталів. Тому уряд Японії виділив колосальну суму у 2,5 мільйони доларів, які були витрачені на придбання медичного обладнання безпосередньо для військово-медичних установ. Системи ендоскопічного обладнання та комп’ютерні томографи, окрім Вінниці, отримали госпіталі у Києві та Харкові. Сподіваюся, що нова апаратура працюватиме не лише на лікування, але й на профілактику захворювань українських військових».

У вінницькому військовому шпиталі старий комп’ютерний томограф вийшов з ладу ще кілька років тому. Центр не міг здійснювати обстеження і направляв своїх пацієнтів до партнерських закладів охорони здоров’я. Тому презентований подарунок був довгоочікуваним і, як ніколи, на часі. Військові медики переконані, що нове обладнання дозволить прискорити процедуру обстеження та збільшити кількість обслуговуючих пацієнтів.

«Подарований комп’ютерний томограф фірми «Toshiba» має досить серйозні характеристики. Він 80-зрізовий, а отже, дозволяє удосконалити процес обстеження і діагностики захворювань наших пацієнтів. Старий апарат був 16-зрізовим і в шість разів слабший за презентований, – пояснює заступник начальника госпіталю з медичної частини, полковник медичної служби Ігор Мельник. – Новий КТ не лише прискорить проведення процедур, але й збільшить кількість обстежень, в середньому плануємо приймати до 140 пацієнтів щомісяця. Важливу роль відіграє і те, що обладнання дозволяє робити записи обстежень високої чіткості, архівувати їх і зберігати на будь-яких носіях, адже старий томограф видавав лише аналогові фотографії і рентген знімки».

Окрім комп’ютерного томографа, посол Японії передав військовому шпиталю сертифікат на користування ендоскопічним діагностичним комплексом. Він також дозволить прискорить проведення обстежень, дасть змогу шпиталю обслуговувати на 15 % більше пацієнтів, ніж раніше, а головне – допоможе діагностувати рак на ранніх стадіях.

На завершення свого візиту Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Сумі Шігекі зробив оригінальний подарунок – вручив очільникам Вінниці сертифікат на висадку сакур. 80 «японських» дерева планують висадити поруч з меморіалом на честь 10-річчя ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а ще 160 саджанців прикрасять вулиці міста.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора