У Тернополі юні майстри з різних регіонів України представили мистецтво народної іграшки

Сьогодні, 19-го листопада, в Тернопільській школі народних ремесел підбили підсумки IV Конкурсу «Українська традиційна народна іграшка руками дитини», в якому взяли участь майже сотня школярів з дванадцяти регіонів України. Зокрема, з Чернігівської, Київської, Полтавської, Львівської, Одеської, Херсонської, Харківської, Миколаївської  областей.

Були представлені роботи з кераміки, паперу, дерева, соломи, текстилю. Відповідні і номінації.

Вік конкурсантів — від шести до сімнадцяти років.

Дванадцятирічна Владислава Лінська приїхала з мамою із Богуслава Київської області. Про конкурс дізналася з Інтернету. Дівчинка протягом п’яти років займається гончарством. Вона переможниця Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів. Цього разу теж повертається додому з перемогою. Владислава майстерно виготовила свистунця-баранця в стилі опішнянської кераміки. «Я побачила в Інтернеті, які тут можуть бути сильні конкурсанти і намагалася зробити таку роботу, яка могла би здобути перше місце», — каже дівчина. Юна майстриня показує свій виріб і розповідає, що на цьому свистунці можна відтворити дві мелодії довгими і короткими звуками.

Привертає увагу рухома іграшка з дерева ще однієї переможниці — вихованки гуртка декоративно-ужиткового мистецтва Тернопільської станції юних техніків Марії Довганик. «Іграшка називається «Три Ангели різдвяні». Найбільше мені сподобалося розписувати її. Це яворівський розпис, — розповідає Марія. — Найскладніше було, напевне, вирізати тому, що для того потрібно прикласти силу і тут мені допомагали трохи батьки. Іграшка їздить на коліщатках і одночасно крутиться». 

Співорганізатор IV-го Конкурсу «Українська традиційна народна іграшка руками дитини» Уляна Джигринюк наголошує: «Ми мріємо про те, щоби діти досліджували тему народної іграшки разом зі своїми керівниками гуртків чи батьками тому, що на жаль, з роками народна іграшка, зміст, у неї вкладений, нівелюється. Так, як я очолюю Тернопільський обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України, наше завдання зберегти народне мистецтво у такий спосіб».

Незважаючи на те, що в конкурсі беруть участь діти з багатьох регіонів держави, наразі він не має статусу Всеукраїнського. Організатори сподіваються, що це буде наступного року.

Лариса МИРГОРОДСЬКА, Тернопіль