Перший в історії вихід у космос пари жінок-астронавтів завершився успішно

Пара жінок - американські астронавти Крістіна Кук і Джессіка Меїр, уперше в історії одночасно вийшла у відкритий космос, в п'ятницю після завершення ремонтних робіт на зовнішній стороні Міжнародної космічної станції (МКС) успішно повернулася на її борт, повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).

Під час виходу у відкритий космос вони замінили один із зовнішніх енергоблоків на фермі станції, що вийшов з ладу. Їх перебування за бортом МКС тривало сім годин.

Астронавти перенесли на станцію непрацюючий енергоблок для подальшої його відправки на Землю, яку планується здійснити за допомогою апарату вантажного корабля Cargo Dragon з метою вивчення причин поломки. NASA повідомило, що новий блок, встановлений астронавтами, функціонує в штатному режимі.

В ході прямого космічного зв'язку з Білого дому президент США Дональд Трамп привітав жінок-астронавтів з успішним виходом в космос. "Я хочу привітати вас з тим, що ви робите, це просто неймовірна робота, ви вперше робите виключно жіночий вихід для заміни зовнішнього обладнання космічної станції. Вітаю вас, Крістіна, Джессіка, з цією історичною подією", - сказав Трамп, зазначивши, що за їх виходом стежив увесь світ.

NASA зазначає, що з урахуванням нинішньої місії жінки за всю історію зробили 15 виходів у відкритий космос, перший з них зробила радянський космонавт Світлана Савицька в 1984 році.