МЕНЮ

На Вінниччині призначили нового голову ОДА

19 червня, 2020 - 14:20

Вінницьку обласну державну адміністрацію очолив Сергій Борзов. Рішення про його призначення було ухвалене на позачерговому засіданні уряду ще 12 червня. А відповідний указ на офіційному сайті Президента з’явився лише сьогодні, 19 червня, у день представлення нового очільника Вінниччини. Виконував цю місію перший заступник голови офісу Президента України Сергій Трофимов. Він висловив надію, що Сергій Борзов, як корінний вінничан, докладе максимум зусиль для розвитку регіону. Сам Сергій Борзов сказав, що не буде інтернетним, кабінетним головою ОДА, а працюватиме у полях, на дорогах та будівництві. Відтак озвучив досить амбітні плани, на втілення яких має пів року, до завершення реформи децентралізації.

«Будь-які вирішення проблеми розпочинається з їх визнання. Я сформував першочергові кроки на посаді голови Вінницької ОДА, відповідно до результатів моніторингу, які є на урядовому порталі, ­– сказав Сергій Борзов. – На сьогодні Вінницька ОДА займає друге місце за кількістю штату та розміром витрат на нього, поступаючись лише Харківській ОДА. Звичайний бізнес за нинішніх умов ніколи б не дозволив утримувати такий роздутий штат. Тому насамперед планую провести реальний перерозподіл обов’язків та оптимізувати штатну чисельність.

Друге, важливо проаналізувати обласні програми, щоб мешканці відчували їхню ефективність. Третє, це співпраця з громадами у напрямку побудови їх спроможності та розвитку. Не менш важливим пріоритетом є розвиток сільського господарства. Відтак, буде проведена інвентаризація земель, треба порахувати гектари, які відсутні у кадастрі, і головне завдання – знайти землю та користувачів, які ефективної будуть її використовувати та сплачуватимуть податки».

Водночас він озвучив кроки з протидії коронавірусу та підтримки бізнесу умовах карантину, назвавши важливим виведення аспектом виведення бізнесу з тіні. Крім того, новий очільник області озвучив ініціативу створення молодіжних центрів в ОТГ, де молоді люди зможуть опановувати нові навички з робототехніки, ІТ-технологій, комунікацій.

До відома, Сергій Борзов народився в Вінниці, навчався в 35-й школі, закінчив Вінницький педагогічний університет. Займався підприємницькою діяльністю. Зареєстрував торгову марку «Вінницькі перці». До призначення на посаду голови Вінницької ОДА працював на посаді керівника Державного управління справами. Має 22 роки трудового стажу. Одружений, з дружиною виховують трьох дітей – дві доньки та 5-річний син. Дружина – народна депутатка від партії «Слуга Народу» Ірина Борзова, яка є засновницею громадської організації «Розвиток. Розвиток».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото авторки