МЕНЮ

Формула «Роттердам+» не працює в Україні з кінця травня, - Герус

19 червня, 2019 - 10:53

Формула розрахунку собівартості електроенергії, виробленої теплоелектростанціями, відома як «Роттердам+», не працює в Україні з кінця травня 2019 року. Тарифи на теплову енергетику наразі нижчі, ніж ті, якими вони мають бути з використанням «Роттердам+».

Про це повідомив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус.

За його словами, якщо розраховувати вартість теплової електроенергії за формулою «Роттердам+», то її вартість мала складати близько 2 гривень за кіловат-годину.

«Проте вже в останню декаду травня такий тариф впав до 1,53 грн/кВт-год, що на 24% нижче. За першу декаду червня тариф ще знизився — до 1,43 грн, що на 29% нижче від відповідного тарифу згідно «Роттердам+», — повідомив Герус.

За його розрахунками у травні-червні минулого року тарифи на електроенергію ТЕС в Україні були на 17-24% вищими. Низькі тарифи навіть призвели до того, що деякі ТЕС працюють у збиток.

«Фактична ліквідація «Роттердам+» відбулася завдяки діям широкого кола осіб, великому публічному резонансу, висвітленню цієї корупційної формули у медіа, соцмережах і так далі», — додав Герус.