МЕНЮ

Японію закликають до переговорів з Південною Кореєю щодо назви Японського моря

19 січня, 2019 - 11:03

Міжнародна гідрографічна організація звернулася до уряду Японії з настійним проханням провести переговори з Південною Кореєю з приводу назви Японського моря.

Від Токіо вимагають знайти компроміс з Сеулом з цієї проблеми, вкрай болючої для обох країн, пише Тhe Japan News.

Південна Корея з початку 1990-х років вимагає перейменувати Японське море в “Східне” або використовувати на картах обидві назви. На думку Сеула і Пхеньяна, Токіо нав’язав світовій спільноті нинішній термін в рамках своєї агресивної колоніальної політики на початку ХХ століття.

Японія в свою чергу стверджує, що назва “Японське море” була прийнята ще в ХIХ столітті з ініціативи європейських картографів. Цей термін також незмінно вживається в довідниках Міжнародної гідрографічної організації, починаючи з їхнього першого видання в 1929 році. У 2012 році ця структура зберегла назву “Японське море”, незважаючи на протести Сеула.

Однак тепер організація наполягає на тому, щоб дві країни прийшли до компромісу з цієї проблеми. Токіо, як зазначає газета, хотів би ухилитися від консультацій, оскільки вони можуть привести до того, що акваторію між російським Примор’ям, Японією і Корейським півостровом доведеться називати Японським/Східним морем.