МЕНЮ

8 кандидатів виключили з конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду

19 січня, 2019 - 11:52

На засіданні громадської ради та міжнародних експертів Вищої кваліфікаційної комісії було прийнято рішення про виключення 8 кандидатів на посаду суддів Вищого антикорупційного суду, які не змогли довести походження свого майна.

Про це повідомляє Центр протидії корупції на офіційному сaйті.

"Тільки закінчилося перше спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів. За підсумками 8 кандидатів виключили з конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду," - йдеться в повідомленні на офіційному сайті ЦПК у п'ятницю ввечері.

Зокрема, експерти виключили Оксану Голуб, Анатолія Загороднього, Тараса Зайця, Анатолія Квятковського, Юрія Кулинича, Євгена Мартинова, Дмитра Тишка та Ігоря Штульмана.

"Сьогодні ГРМЕ почула від кандидатів безліч маніпулятивних пояснень щодо їх сумнівного майна або поведінки, проте жодне з них не задовольнило міжнародних експертів. На відміну від ВККС, яка приймала на віру смішні пояснення кандидатів під час конкурсу до Верховного Суду, міжнародні експерти не погодилися визнати доброчесними сумнівних кандидатів на підставі сумнівних доказів,"- зазначила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

"Експерти показали, як насправді має працювати міжнародний стандарт відбору суддів: кандидати, які не можуть довести походження майна або інші дії, вибувають з конкурсу - підсумували в ЦПК.