МЕНЮ

Україна очікує від міжнародних партнерів невизнання виданих в ОРДЛО "паспортів" РФ, - МЗС

18 липня, 2019 - 09:41

Міністерство закордонних справ України засуджує нову спробу російської влади щодо поширення спрощеного порядку прийняття громадянства РФ українськими громадянами Донецької та Луганської областей, повідомила прес-служба міністерства.

"МЗС України рішуче засуджує нову спробу російської влади поширити спрощений порядок прийняття до громадянства РФ на українських громадян - мешканців Донецької і Луганської областей України", - йдеться в повідомленні прес-служби МЗС на офіційному сайті.

У прес-службі зазначили, що такі дії РФ є неприхованим втручанням у внутрішні справи України, а також серйозною загрозою безпеці на всьому європейському континенті.

У МЗС розглядають цю дію як провокацію, зроблену у відповідь на ініціативи української сторони щодо деескалації ситуації.

"Незважаючи на численні заяви про прагнення якнайшвидшого встановлення миру, Кремль своїми діями демонструє відвертий намір продовжувати гібридну війну проти України", - наголосили в прес-службі відомства і зауважили, що укази РФ про "паспортизацію" не визнаватимуться українською стороною.

У МЗС України вимагають від російської сторони невідкладного скасування всіх агресивних рішень щодо України й усунення їхніх негативних наслідків.

Також у міністерстві зазначили, що вже підготовлено на розгляд Ради національної безпеки (РНБО) України перелік заходів щодо захисту національної безпеки, законних прав та інтересів громадян України відповідно до міжнародного права і законодавства України.

"Вимагаємо від Росії припинити торпедувати мирні зусилля в нормандському форматі й у Мінському процесі, натомість розпочати виконувати взяті на себе зобов’язання", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в МЗС України очікують від міжнародних партнерів невизнання цих російських документів і будь-яких угод, посилення індивідуальних і секторальних санкцій як єдиного міжнародного інструменту примусу Кремля до миру.