Формальне визнання ПЦУ рештою Церков є лише питанням часу, - Епіфаній

«Ми вже маємо євхаристійну єдність зі Вселенським Православ‘ям через ті Помісні Церкви, які визнали нас, а отже формальне визнання рештою Церков є лише питанням часу», – заявив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 16 листопада 2019 року під час візиту у село Святопетрівське Києво-Святошинського району Київської області.

Його Блаженство звершив тут освячення престолу та храму на честь святих першоверховних апостолів Петра і Павла, а також Божественну літургію, повідомляє прес-служба ПЦУ на офіційному сайті

Предстоятелю Православної Церкви України співслужили архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Одеський і Балтський Павло, настоятель новозбудованого храму протоієрей Михаїл Ткач та численне запрошене духовенство.

На Малому вході Митрополит Епіфаній удостоїв кліриків Київської єпархії чергових священичих нагород: протоієрея Ярослава Возняка – правом носіння хреста з прикрасами, а священика Юрія Парфанюка – правом носіння наперсного хреста.

Наприкінці богослужіння Блаженнійший владика виголосив проповідь, у якій розкрив зміст і значення сьогоднішнього Євангельського читання та вказав на важливість постання нових громад, віряни яких сприяють становленню Православної Церкви України. Також Предстоятель наголосив на вірі і молитві, які мають виняткове значення у нашому житті.

«Спільна молитва має велику силу. Ми молилися, щоби Господь дав нам єдність і те визнання, на яке ми чекали багато років. Ми вірили і покладали надію на Бога і цей шлях віри привів нас до духовної перемоги – раз і назавжди засвідчено нашу автокефалію, нашу незалежність та почесне місце в переліку Помісних Православних Церков світу», – сказав Митрополит Епіфаній.

Після богослужіння Предстоятель нагородив орденом архистратига Михаїла 2-го ступеня протоієрея Михайла Ткача і відзначив церковними нагородами меценатів та благодійників храму.