МЕНЮ

Наказом Міноборони чинне військове вітання "Слава Україні!" буде збережено

17 лютого, 2020 - 16:50

Втрата чинності законом про Стройовий статут Збройних сил України не скасовує військового вітання, яке буде закріплено у відомчому документі.

"У зв'язку з ухваленням Верховною Радою України закону України "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про Стройовий статут Збройних сил України", Міністерство оборони України надає роз'яснення з приводу низки важливих питань. Серед них абсолютно неправильне тлумачення щодо скасування в українській армії військового вітання "Слава Україні!" - "Героям слава!", - повідомила прес-служба Міністерства оборони.

У міністерстві наголосили, що після скасування закону про Стройовий статут буде видано наказ Міністерства оборони України, який визначить, окрім іншого, вимоги щодо виконання військового вітання, саме вітання "Слава Україні!" і відповідь на нього "Героям слава!".

Як повідомлялося, Верховна Рада проголосувала за скасування закону про Стройовий статут 5 лютого. 11 лютого закон було передано на підпис президенту України. Як зазначено в пояснювальній записці, завданням законопроекту є приведення нормативно-правових актів України у відповідність до євроатлантичних норм і критеріїв членства в НАТО.

Після цього у низці ЗМІ з'явилися публікації, що стверджують, що ухвалений закон "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про Стройовий статут Збройних сил України" скасовує військове вітання "Слава Україні!".