МЕНЮ

Сенцов у Лондоні закликав писати листи політичним в'язням

16 листопада, 2019 - 12:14

Український режисер і письменник, колишній політв’язень Олег Сенцов під час заходу Пен-клубу в Лондоні закликав писали листи політв'язням.

"Я не пропустив жодного листа. Будь-ласка, пишіть листи політичним в'язням, це дуже важливо", - процитував Сенцова голова англійського ПЕНу Даніель Горман на офіційній сторінці у Twitter.

Він також закликав звільнити журналіста Станіслава Асєєва, якого утримує в заручниках угруповання “ДНР”, повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомляє видання, Сенцов взяв участь у заході Пен-клубу в Лондоні, що розпочався із флемобу на підтримку журналіста.

Правозахисна акція #FreeAseyev відбувалася 15 листопада й у Києві, відомо також, що до неї долучились також, зокрема, у Вашингтоні та Нью-Йорку.

У США до акції долучився президент американського Пен-клубу, повідомляється на офіційній сторінці у Twitter.

Зазначається, що з кінця 80-х років минулого століття за ініціативи Міжнародного ПЕН 15 листопада відзначають День ув’язненого письменника або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування чи зникнення. Такі події покликані привернути увагу до справ ув’язнених письменників і журналістів, а також закликати їхніх колег та представників місцевої і міжнародної влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення.