Італія підтримала флешмоб #FreeAseyev

По всьому світу пройшов флешмоб #FreeAseyev.

Голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький підтримав акцію на знак солідарності з письменником і журналістом Станіславом Асєєвим. Городецький зробив відповідну публікацію у Facebook, передає УНН.

“Приєднуюся з Риму до онлайн-флешмобу на підтримку журналіста Станіслава Асєєва, якого вже два роки утримують в полоні в Донецьку”, — написав Городецький.

Нагадаємо, 15 листопада відбулась правозахисна мистецька акція “#FreeAseyev. День солідарності зі Станіславом Асєєвим”.

Організатори акції зазначають, що день для акції було обрано не випадково, оскільки саме 15 листопада з кінця 1980-х років за ініціативою Міжнародного ПЕН в усьому світі відзначають День ув’язненого письменника або День порожніх стільців (Empty Chair Day).

“Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування чи зникнення. Такі події покликані привернути увагу до справ ув’язнених письменників і журналістів, а також закликати їхніх колег та представників місцевої і міжнародної влади використовувати кожну нагоду для їхнього звільнення”, — пишуть організатори у Facebook.

Цього року організатори Дня порожніх стільців в Україні вирішили присвятити цю подію письменнику, члену Українського ПЕН Станіславу Асєєву. Лише за декілька годин до акції приєдналася Німеччина, Люксембург, Польща, Чехія, Литва, Латвія, США і Україна.

Нагадаємо, влітку 2017 року донецький журналіст Станіслав Асєєв зник. Пізніше стало відомо, що Асєєв перебуває у бойовиків.

22 жовтня “Верховний суд Донецької народної республіки” засудив українського журналіста та блогера Станіслава Асєєва до 15 років позбавлення волі.