Туреччина підтримує перспективу членства України в НАТО, - спільна заява Зеленського і Ердогана

Турецька Республіка підтримує перспективу членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) і вітає визнання України як партнера з розширеними можливостями.

"Турецька Республіка продовжить сприяти Україні в досягненні критеріїв членства в Альянсі, а також сумісності Збройних сил і НАТО, у тому числі шляхом проведення відповідних спільних військових навчань", - йдеться в спільній заяві президентів України і Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана за підсумками їхньої зустрічі в Стамбулі 16 жовтня, оприлюдненій на сайті президента України.

Глави держав відзначили важливість об'єднання зусиль для зміцнення миру, безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні в рамках регіональних механізмів та НАТО.

"Продовжуватимемо надавати особливого значення розвитку всебічного співробітництва між військово-морськими силами наших держав. Наголошуємо на важливості зміцнення регіональної співпраці зацікавлених країн для сталого економічного розвитку та захисту навколишнього середовища в Чорному морі", - наголошується в заяві.

Зеленський та Ердоган на зустрічі ухвалили рішення створити новий формат українсько-турецького діалогу з політико-безпекових питань - щорічні зустрічі міністрів закордонних справ і міністрів оборони за формулою "два плюс два" (Квадрига).

Вони також висловили задоволення динамікою розвитку двосторонньої співпраці, зокрема в оборонній сфері та в галузі військово-технічного співробітництва. "Доручаємо міністерствам оборони та іншим причетним відомствам двох країн забезпечити успішну реалізацію всіх проектів, що становлять взаємний інтерес", - наголошується в заяві.