Єнін: Україна контролює ситуацію з хасидами на білоруському кордоні

Українська влада повністю контролює ситуацію з паломництвом хасидів, які прибули в Умань до введення заборони на в'їзд іноземців, і тими, що зараз зібралися на білоруському кордоні.

Як передає Укрінформ, про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

"На даному етапі ситуація знаходиться під контролем компетентних органів державної влади. Хочу відзначити дуже високий рівень взаємодії між усіма причетними відомствами - прикордонниками, Державною міграційною службою, ДСНС, з нашими колегами з білоруської сторони і з урядом Ізраїлю", - сказав Енин.

Він нагадав, що вчора провів зустріч з послом Ізраїлю в Україні Джоелем Ліоном, який, за словами заступника міністра, з розумінням поставився до необхідності дотримуватися заходів безпеки. "Ми неодноразово підкреслювали і виходили із спільними заявами з урядом Ізраїлю про те, що ми в своїх діях керуємося насамперед безпекою як громадян України, так і паломників, які мали намір прибути сюди", - акцентував дипломат.

Заступник міністра запевнив, що на сьогодні в Умані приймаються надзвичайні заходи з метою максимального забезпечення безпеки тих прочан, які прибули до введення заборони на в'їзд в Україну. "Вони будуть забезпечені відповідним харчуванням, медичним забезпеченням, будуть зведені до мінімуму контакти з місцевим населенням, планується проведення додаткового тестування для того, щоб заспокоїти місцеве населення і переконати його в тому, що на сьогоднішній момент всі можливі заходи проти поширення COVID-19 на даному етапі прийняті", - зазначив Енин.

Як відомо, сотні паломників-хасидів, які намагаються потрапити в Україну з території Білорусі незважаючи на обмеження в'їзду, поки продовжують перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

Українські прикордонники прогнозують прибуття ще тисячі паломників-хасидів до кордону з боку Білорусі на Чернігівщині, до 700 людей - на Житомирщині та близько 1,5 тисячі людей - на Волині.

Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з клопотанням не оформляти на виїзд в Україну осіб, які не підпадають під категорію винятків з заборони на в'їзд іноземців.

Умань, де похований засновник брацлавського хасидизму цадик Нахман, є місцем масового паломництва послідовників його вчення. У 2020 році святкування Рош ха-Шана припадає на 18-20 вересня.