МЕНЮ

У Парижі провели акцію-перформанс за звільнення українських політв'язнів

16 червня, 2018 - 16:46

Українська громада в Парижі провела акцію-перформанс за звільнення політв'язнів, незаконно утримуваних в Росії. Про це написала активістка Віталія Рікард на своїй сторінці у Facebook.

"Наша демонстрація за звільнення всіх 70 українських політичних в'язнів в Росії та окупованому Криму - серед яких Сенцов, Кольченко, Клих, Сущенко, Балух - з них 5 людей голодують!", - йдеться у повідомленні.

Під час акції, яка проходила у п'ятницю, 15 червня, на площі Сан Мішель, активісти тримали у руках портрети українських політв'язнів, плакати із закликами до їх звільнення, українські та французькі прапори, також роздавали листівки.

За словами учасників заходу, вони запитували у перехожих, що ті знають про утримуваних в РФ і Криму українців.

"Багато було зацікавлених. Були ті, хто казав: "Так, ми знаємо". Дуже багато було надано інформації по кожному з в'язнів", - розповіли активісти.

За даними МЗС України, щонайменше 24 українці є політичними в'язнями у РФ, понад 40 - в окупованому Криму. У цьому переліку також журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у "шпигунстві".