МЕНЮ

У Вінниці починають зводити кардіоцентр, який обслуговуватиме пацієнтів з усієї України

16 травня, 2018 - 17:43

Новий лікувально-діагностичний кардіологічний центр будуватиме київська компанія ТОВ «КСМ-Груп». Саме вона виграла міжнародні торги і отримала близько півмільярда гривень від Світового банку на зведення семиповерхової будівлі, що розташовуватиметься на Хмельницькому шосе у Вінниці. Замовником робіт виступив департамент капітального будівництва Вінницької міськради. А от контролювати хід будівництва будуть іноземці. Завершити всі роботи планують до кінця червня 2020 року. Новий заклад обслуговувати не лише жителів Вінницю та області, але й пацієнтів з усієї країни.

«Вчора була підписана угода із забудовником, який вже приступає до будівництва нового кардіоцентра . Це буде окрема семиповерхова будівля площею на 17 тисяч метрів квадратних з широким функціоналом в сфері кардіології: підрозділ по діагностиці серцево-судинних захворювань, цілодобове приймальне відділення, операційні, лабораторія тощо. Заклад буде розрахований на 138 ліжок, 6 з них реанімаційні, – розповідає головний лікар Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології Володимир Гладких. – Цього року наш кардіоцентр посів перше місце з надання послуг хворим на серцево-судинні захворювання. Коли матимемо устаткування, яке передбачене проектом, зможемо розширити спектр послуг і обслуговувати пацієнтів з інших регіонів. Наразі до нашого закладу звертаються хворі з Вінницької, Житомирської та Київської областей».

Проект Світового банку «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» розпочався у Вінницькій області ще у 2015 році. Його загальна вартість становить понад 32,5 мільйони доларів. Реалізація здійснюється в три етапи. Перший – надання медичної допомоги на первинному рівні, який нині фактично вже завершений: закуплено обладнання для первинного рівня майже на півтора мільйони доларів. Другий етап – будівництво сучасного кардіоцентру, який відповідатиме всім сучасним вимогам надання медичної допомоги, розпочинається з 1 червня 2018 року. Третім етапом буде закупівля обладнання для устаткування. Розпочнеться він у 2020 році.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця