МЕНЮ

У Львові лікарі провели пікет задля збереження психоневрологічного диспансеру

16 травня, 2018 - 16:11

Працівники Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру 15 травня  влаштували пікет під обласною радою у час сесії з метою донести важливість збереження закладу малої психіатрії. «Ми випадково дізналися, що на сайті Львівської облради розміщено проект рішення «Пpo peopганізацію комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» шляхом приєднання його до комунального закладу Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», – говорить голова профспілкової організації Львівського обласного клінічного психоневрологічного диспансеру Мирослава Луцишин. – Це нас обурило, адже про це раніше мова навіть не велась. Наш диспансер активно працює, показує якісні результати. Ми переконані у своїй висококваліфікованості, а ще у необхідності існування закладів малої психіатрії. Адже назва медичної установи «психіатрична лікарня» для пацієнтів малої і пограничної психіатрії є травматичною в плані визнання себе психічно хворим. А також варто зазначити, що диспансер виконує зовсім інші функції, ніж лікарня».

«Пан Гірняк (заступник голови обласної ради – ред.) говорить про оптимізацію мережі. Та ми чудово розуміємо, що зазіхають на вигідні приміщення»,  – вважає завідувач відділення №1 психоневрологічного диспансеру Ростислав Гривул.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин стосовно порушеного питання під час сесії зазначив: «Якщо внаслідок реорганізації з’являться вільні приміщення, вони будуть продані з аукціону, а кошти підуть у бюджет». Директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак також виступила на сесії облради з цього приводу: «Ми рухаємось так, як іде вся Україна відповідно до концепції реформування психіатричної допомоги, що затверджена Кабінетом Міністрів. Наш варіант концепції співзвучний із цим варіантом. Ця концепція напрацьована групою провідних психіатрів на чолі з професором Фільцом ще кілька років тому».

 Ірина Микитчак заявила, що проект рішення поданий та оприлюднений відповідно до цієї концепції: «Зараз передбачено громадське обговорення, що відбуватиметься цього місяця і наступних місяців, до включення у порядок денний сесії обласної ради. Для нас чітко зрозуміло з досвіду реформування психіатричної допомоги, що ці кроки, які ми робимо разом з депутатами, є правильними, вони дадуть можливість вилучити фінансовий ресурс від надмірного адміністративного апарату, від дублювання приміщень, що виконують однакові функції, передати на розвиток психіатричної допомоги».

Нагадаємо, про ситуацію, що склалася, «День» писав раніше у матеріалі «Рішення ще немає»

Оксана Груба, Львів