МЕНЮ

РФ може зайняти місце США в якості посередника у палестинському питанні, - експерт

16 травня, 2018 - 12:02

Російська Федерація імовірно буде виступати з ініціативами щодо посередництва у палестинському питанні після того, як лідер Палестини Махмуд Аббас наголосив, що не вестиме жодних мирних переговорів по мирному врегулюванню, навіть якщо США запропонують. Таку думку "Дню" висловив президент Центру близькосхідних досліджень Олександр Богомолов.

"Мабуть, будуть спроби долучити до цієї ролі ЄС або країни-лідери ЄС самі проявлять ініціативу. Ймовірно, Макрон може зацікавитися цим питанням. Франція традиційно не байдужа до Близького Сходу, як колишня колоніальна потуга", - зазначив він.

"Можливо, й Росія буде виступати з якимись ініціативами. Зараз такий момент, яким вони спробують скористатися. Вони налаштовані на те, щоб користуватися провалами інших, така позиція називається опортунізмом. Це сталося в Сирії, коли Обамівська адміністрація фактично відмовилася від цієї теми. Тому, можливо, буде якась активізація Москви в цьому напрямку. Тим більше, що палестинці завжди були налаштовані проросійськи", - заявив Богомолов.

Нагадаємо, 14 травня президент США Дональд Трамп виконав свою передвиборчу обіцянку і переніс посольство своєї країни з Тель-Авіва до Єрусалима, таким чином визнавши це місто столицею Ізраїлю. В той час як у Єрусалимі тривали урочистості, в Секторі Газа в самому розпалі були сутички. Внаслідок відкриття вогню ізраїльськими військовими по палестинцях загинули понад 60 людей, понад 2 тис — отримали поранення. Кількість загиблих стала найбільшою з 2014 року.

Більше читайте в статті "«Це абсолютно змінює розклад» Чого досяг Вашингтон, перенісши посольство до Єрусалима?"