МЕНЮ

Палестинці відкликали своїх представників з Вашингтону і 4 країн ЄС

16 травня, 2018 - 19:46

Палестинська національна адміністрація відкликала свого основного представника в Вашингтоні.

Про це у вівторок, 15 травня, повідомляється на сайті міністерства закордонних справ автономії, передає Deutsche Welle.

Глава делегації Організації визволення Палестини (ООП) у Вашингтоні Хусам Зомлот прибуде на батьківщину в середу, 16 травня. На який термін палестинський посланник відкликаний з Вашингтона, не уточнюється. Рішення пов'язане з перенесенням посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму, йдеться в повідомленні.

Крім того Міністерство закордонних справ Палестини вирішило відкликати своїх послів з Угорщини, Чехії, Австрії й Румунії для консультацій.

Про це повідомляє De Telegraaf із посиланням на палестинське інформаційне агентство новин Wafa.

"Міністерство закордонних справ Палестини вирішило відкликати послів із 4 європейських країн для консультацій. За інформацією Wafa, йдеться про Угорщину, Чехію, Австрію й Румунію", - йдеться у повідомленні.

Відповідне рішення було ухвалене після того, як представники цих країн були присутні на заходах, присвячених відкриттю посольства США в Єрусалимі.

Нагадаємо, 14 травня за лічені години до відкриття посольства США в Єрусалимі на кордоні Ізраїлю і сектора Газа спалахнули протести. За даними міністерства охорони здоров'я Палестинської автономії, в ході заворушень загинули не менше 58 палестинців, ще понад 2700 були поранені. За свідченнями очевидців, в декількох місцях палестинці намагалися перерізати прикордонні загородження і прорватися в Ізраїль. Повідомляється, що ізраїльські солдати стріляли по протестуючих.

В знак протесту проти цих подій Туреччина відкликала для консультацій своїх послів в Тель-Авіві та Вашингтоні, а також попросила ізраїльського посла покинути країну. Ізраїль у відповідь оголосив про висилку турецького консула з Єрусалиму. ПАР також відкликала свого посла з Ізраїлю.