МЕНЮ

Омелян: Україна вимагатиме у міжнародних судах компенсації за занижений Керченський міст

16 травня, 2018 - 13:59

Російська Федерація навмисно зробила Керченський міст нижчим, щоб обмежити розмір суден, які можуть заходити до українських портів. Україна буде вимагати компенсації збитків у міжнародних судах. Про це журналістам після засідання уряду повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає УНН.

"Ми розуміємо, що цей міст — це не просто міст. Це так само інструмент економічного та політичного впливу на Україну. Фактично це дієвий інструмент із блокування в будь-який момент Керченської протоки не лише для українських суден, але і для суден усіх країн. Ми реагуємо на ці речі. Відповідне звернення до міжнародних судових інстанцій вже було скероване МЗС. Воно перебуває на розгляді", — сказав Омелян.

Як уточнив він, українські підприємства вже підрахували збитки. І ці всі збитки будуть виставлені Російській Федерації як компенсація. Оскільки після будівництва цього мосту фактично був значно зменшений розмір суден, які можуть заходити у порти Маріуполя та Бердянська. І це негативно впливає на економічну ситуацію, має дуже негативний соціально-економічний ефект для громад цих двох міст.

"Це зроблено, без сумніву, навмисно. Ми переконані в цьому", — наголосив урядовець.

За словами Омеляна, сама ідея цього мосту — проект Путіна, який хотів, знехтувавши всіма міжнародними нормами та двосторонніми угодами показати, що він вершить долю Криму.

"Але я переконаний, що це йому не вдасться. Цей міст буде поєднувати українську Кубань з українським Кримом. І РФ повністю заплатить за всі ті збитки, які вона нанесла українській стороні", - наголосив міністр.

Нагадаємо, 15 травня відбулось офіційне відкриття Керченського мосту. Президент України Петро Порошенко рішуче засудив дії РФ.