МЕНЮ

Незрячі львів'яни мандруватимуть Житомирщиною

16 травня, 2018 - 18:30

Подорож у межах соціального проекту «Мандрівна планета-2», який розробили в громадському об'єднанні  «Фонд реабілітації незрячих», триватиме чотири дні (18 – 21 травня), а участь у ній за фінансової підтримки Львівської міської ради візьмуть 25 осіб.

«Зараз дуже багато цікавих екскурсійних турів Україною, але вони, на жаль,  зовсім не пристосовані для людей з важкими порушеннями зору, позаяк не врахована специфіка подання інформації для людей, котрі не бачать, – говорить керівник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин. – Натомість втілювачі проекту «Мандрівна планета» потурбувалися про те, щоби сліпих подорожніх супроводжував гід, який добре знається на аудіодискрипції, тобто – тифлокоментуванні, і це – спеціальний супровід екскурсій і музейних експозицій для категорії незрячих та слабозорих. Отже, саме завдяки такому підходу, мандрівники отримують неабияке задоволення від поїздки».

У міській раді повідомляють, що під час подорожі Житомирщиною «особливі львів'яни» відвідають із десяток найцікавіших місць області, зокрема матимуть екскурсії  містом Коростень, відвідають Музей Бальзака у с. Верхівня, послухають розповіді про старожитності Коростишіва та замок Радомишля, побувають у музеях та костелах Бердичева, в соборі та в Музеї космонавтики в Житомирі, а ще – відвідають Словечансько-Овруцький кряж та палац родини Терещенків.

І це, розповідають у міській раді, – не єдина така подорож. За словами Ігоря Кобрина, восени люди з важкими порушеннями зору мандруватимуть Закарпаттям. У плані подорожі – відвідини замків у Мукачевому, Ужгороді та Чинадієвому, монастирів Нанковому та Грушевому, Центру лозоплетіння в Ізі та водоспаду Шипот біля села Пилипець у Міжгірському районі.

Загалом у двох подорожах візьмуть участь 50 незрячих. Грошей, обіцяють,не забракне – на ці «особливі» мандрівки управління соціального захисту ЛМР виділило 106 тис гривень.

Також у ратуші нагадують, що проект «Мандрівна планета» стартував 2017-го, і торік півсотні незрячих мали можливість відвідати пам’ятки на територіях Черкаської та Чернігівської областей.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів